Dr wet. Adam Gierulski, studia weterynaryjne ukończył na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej w Lublinie w 1996r. W 2006 r. ukończył podyplomowe studia specjalizacyjne z zakresu chorób psów i kotów, zdobywając tytuł specjalisty chorób psów i kotów, zaś w 2012r. - specjalisty radiologa. Od 1998 r. współwłaściciel i twórca przychodni dla zwierząt Animal. Zawodowo zajmuje się problemami związanymi z rozrodem, chirurgią i diagnostyką obrazową małych zwierząt. Prywatnie uwielbia dobre kino i zimowe szusowanie na nartach, właściciel suni "Bibi".
============================
Lek. wet. Aleksandra Maj, absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, specjalistka chorób zwierząt nieudomowionych. Praktykę kliniczną i laboratoryjną łączy z działalnością dydaktyczną; prowadzi szkolenia i wykłady dla lekarzy, studentów oraz techników weterynarii z zakresu medycyny oraz diagnostyki laboratoryjnej ptaków i gadów. W leczeniu stawia na dokładną analizę środowiska, w jakim przebywają na co dzień jej egzotyczni pacjenci, szczegółowe badanie kliniczne i badania laboratoryjne.
W diagnostyce laboratoryjnej zajmuje się hematologią i parazytologią zwierząt dzikich oraz towarzyszących. W wolnych chwilach fotografuje analogowo i ociepla wizerunek gołębi miejskich.
===========================
Lek. wet. Aleksandra Maluta, w 2001 r ukończyła wydział weterynarii SGGW . Od początku swej weterynaryjnej drogi zainteresowana medycyną zwierząt egzotycznych i dzikich , a w szczególności gadów, które posiada od dziecka. Autorka wielu artykułów poświęconych medycynie i chorobom gadów w czasopismach branżowych krajowych jak i anglojęzycznych. Jedna z pierwszych osób , które w Polsce uzyskały tytuł specjalisty chorób zwierząt nieudomowionych , a następnie wykładowczyni na tej specjalizacji. Prelegentka na wielu konferencjach krajowych i zagranicznych. Przez wiele lat związana z przychodnią Salvet mieszczącą się niegdyś przy warszawskim Zoo, następnie właścicielka Przychodni Weterynaryjnej Szpitala Zwierząt Egzotycznych „OAZA” w Warszawie. Od lat aktywnie związana ze środowiskiem terrarystycznym, niegdyś hodowczyni żółwi , obecnie zaś węży.
==========================
Lek. wet. Dorota Kramek, absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Specjalistka chorób zwierząt nieudomowionych. Członek zespołu Przychodni Weterynaryjnej „Zwierzyniec" we Wrocławiu, gdzie zajmuje się szeroko pojętą interną oraz diagnostyką ultrasonograficzną.
Od początku kariery zawodowej związana z medycyną zwierząt egzotycznych i nieudomowionych. Jej szczególnym zainteresowaniem są endokrynologia, nefrologia oraz rozród małych ssaków.
===========================
Lek. wet. Ines Szotowska ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w 2018 roku. Po krótkiej przerwie, w 2020 roku wróciła na uczelnię rozpoczynając studia doktoranckie. W swoich badaniach skupia się na bornawirusach ptasich oraz możliwościach zastosowania leków przeciwwirusowych w chorobach przez nie wywoływanych. Odbyła wiele staży i praktyk pod okiem lekarzy specjalizujących się w medycynie ptaków zarówno w Polsce, jak i za granicą. Regularnie uzupełnia swoją wiedzę o najnowsze doniesienia przez udział w konferencjach i szkoleniach. Oprócz aktywności naukowej, jest także lekarzem-praktykiem, skupiającym się głównie na leczeniu ptaków.
===========================
Dr nauk wet. Tomasz Piasecki, absolwent Technikum Weterynaryjnego w Nowym Targu, w 2000r ukończył Akademię Rolniczą we Wrocławiu i rozpoczął studia doktoranckie w Katedrze Epizootiologii i Administracji Weterynaryjnej z Kliniką; uzyskał tytuły doktora nauk weterynaryjnych i specjalisty w zakresie chorób zwierząt futerkowych, nieudomowionych oraz chorób drobiu i ptaków ozdobnych. Od 2005r pracuje jako adiunkt w Pracowni Chorób Zwierząt Futerkowych i Egzotycznych w Katedrze Epizootiologii z Kliniką Ptaków i Zwierząt Egzotycznych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP we Wrocławiu oraz jako lekarz-specjalista w Przychodni Weterynaryjnej ZWIERZYNIEC. Żywa legenda, człowiek orkiestra, pionier medycyny zwierząt egzotycznych w Polsce. Konsultuje dla nas najtrudniejsze przypadki, a także czyni cuda przy stole chirurgicznym operując najmniejszych pacjentów z nie mniejszą precyzją niż nowoczesne roboty medyczne. Chętnie dzieli się swoją ogromną wiedzą, szkoli lekarzy w całej Polsce, jest m.in. wykładowcą UP Wrocław, kilku specjalizacji weterynaryjnych oraz opiekunem Studenckiego Koła Naukowego Medycyny Zwierząt Egzotycznych „Mephitis”. Jego pasją jest fotografia dzikich ptaków oraz podróże.
===========================
Lek. wet. Justyna Ignaszak – Dziech, absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Od zawsze jej pasją była anatomia, na co dzień zajmuje się chirurgią, stomatologią oraz radiologią małych ssaków. Doświadczenie w tym zakresie zdobywała już w czasie studiów pod okiem dr. n. wet. Tomasza Piaseckiego. Swoje zainteresowania rozwija uczestnicząc w konferencjach, warsztatach oraz podczas staży w Polsce i za granicą. Autorka artykułów, doniesień naukowych, wykładów i warsztatów. Poza pracą kliniczną bada strukturę zębów małych ssaków we współpracy z zakładem Histologii i Embriologii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
Moje miejsce pracy to: Ośrodek Diagnostyki i Leczenia Zwierząt Egzotycznych, Przychodnia Weterynaryjna Zwierzyniec, Wrocław. Współpracuję z Zakładem Histologii i Embriologii UP we Wrocławiu ale nie jestem ich pracownikiem. Do końca tygodnia postaram się jeszcze przesłać dokładny tytuł mojego wykładu, ponieważ zgodnie z ustaleniami z Dr Piaseckim będzie on obejmował nie tylko zagadnienia stomatologiczne ale również diagnostykę zmian w zakresie chorób nosa i uszu.
=========================
Dr nauk wet. Wojciech Borawski, specjalista radiolog, nauczyciel akademicki, od 2015 roku zatrudniony w Pracowni Diagnostyki Obrazowej Katedry i Kliniki Chirurgii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Prowadzi ćwiczenia i wykłady dla studentów polsko
i angielskojęzycznych, jak również warsztaty i wykłady w ramach kursu specjalizacyjnego z zakresu radiologii i chirurgii weterynaryjnej. Prowadzący licznych kursów z zakresu ultrasonografii psów, kotów i małych ssaków, jak również wykładowca na polskich i zagranicznych konferencjach. Wśród jego pacjentów dominują psy, koty, małe ssaki oraz zwierzęta egzotyczne i nieudomowionych. Jego zainteresowania naukowe związane są głównie z tomografią komputerową głowy czego dotyczyła obroniona przez niego praca doktorska. Prywatnie uwielbia dzielić się swoją pasją do weterynarii
i diagnostyki obrazowej za pomocą mediów społecznościowych, jak również podróżować w miejsca, w których może zobaczyć niektórych ze swoich pacjentów w ich naturalnych warunkach.
===========================
Lek. wet. Lidia Lewandowska, specjalista Chorób Zwierząt Futerkowych (od 2006 r). Lekarz z ponad 20-letnią praktyką dotyczącą internistycznego leczenia zajęczaków (królików) i gryzoni. Chirurg i wybitny stomatolog – na koncie ma już kilkanaście tysięcy skutecznie przeprowadzonych operacji. Twórca pionierskich zabiegów, umożliwiających dostęp do zębów policzkowych od strony jamy ustnej (nie tylko zewnętrznie) oraz operacji nosa i zatok nosowych (przy przewlekłym katarze u królików). Mistrz w swoim fachu. Wykładowca na sympozjach dla lekarzy weterynarii. Autorka licznych publikacji naukowych dotyczących chorób zwierząt egzotycznych Konsultantka książek naukowych z dziedziny medycyny królików i gryzoni. Kierownik Specjalistycznej Przychodni Weterynaryjnej dla Małych Ssaków – OAZA.
===========================
Lek. wet. Małgorzata Bruczyńska,
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Piasecznie,
Specjalista chorób zwierząt nieudomowionych,
Specjalista higieny żywności poch. zw.,
Dyplomowany menedżer,
Specjalista Public Relations,
Katedra Higieny Żywności i Ochrony Zdrowia Publicznego Instytut Medycyny Weterynaryjnej SGGW.
============================
Lek. wet. Ilona Kaszak, lekarz weterynarii, absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Od 2015 roku związana z Pracownią Rozrodu Małych Zwierząt na wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, gdzie rozpoczęła swoje studia doktorskie, prowadząc badania nad zastosowaniem w diagnostyce klinicznej biomarkerów nowotworów gruczołów sutkowych suk oraz gdzie zdobywała praktyczną i merytoryczną wiedzę z zakresu rozrodu psów i kotów.
W jej obszarach zainteresowań znajdują się zagadnienia z zakresu rozrodu psów i kotów, a w tym wczesna diagnostyka nowotworów gruczołów sutkowego, diagnostyka niepłodności, oraz neonatologia. Odbyła dwa praktyczne kursy Europejskiego Stowarzyszenia Rozrodu Małych Zwierząt (EVSSAR) oraz odbyła miesięczny staż u boku profesora Alaina Fontbonne w Alfort w Paryżu. Od 2019 pracuje jako asystent naukowo-dydaktyczny w Pracowni Rozrodu Małych Zwierząt na wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Jednocześnie od 2015 roku pracuje w Przychodni Weterynaryjnej Aleja Krakowska w Raszynie, gdzie zajmuje się przyjmowaniem pacjentów internistycznych oraz położniczych.
Jest autorem oraz współautorem wielu artykułów z dziedziny medycyny weterynaryjnej. Prowadzi zajęcia dla studentów medycyny weterynaryjnej oraz od tego roku również dla studentów stosowanej psychologii zwierząt. Występuje na licznych konferencjach krajowych i zagranicznych.
=============================
Dr nauk wet. Grzegorz Jakub Dejneka, w roku 1989 ukończyli studia na Wydziale Weterynaryjnym Akademii Rolniczej (Obecnie Uniwersytet Przyrodniczy) we Wrocławiu. W tym samym roku zostali zatrudniony w Katedrze Rozrodu macierzystego Wydziału na stanowisku asystenta. W roku 1996 po obronie i uzyskaniu tytułu doktora nauk weterynaryjnych został zatrudniony na stanowisku adiunkta, na którym pozostaje do dnia dzisiejszego. Oprócz działalności naukowo-dydaktycznej dr Dejneka prowadzi działalność lekarską w ramach Ambulatorium Położniczego Katedry Rozrodu Zwierząt, która koncentruje się na zagadnieniach rozrodu psów, kotów i bydła.